Világrekordok A-Z-ig!

Ezen a veblapon megtalálhatsz egy pár világ rekordot de lehet h nem az összeset!Azért meg lehet nézni!

Guiness-rekord született Izraelben!

Tel-Aviv, április 15. A 46 éves Anat Draigor 136 pontot jegyzett egy női bajnoki mérkőzésen


Ha eddig nem hallottak a Hapoel Mate Yehuda-Elitzur Givat Shmuel rangadóról kosárlabdában, ne tépjék meg magukat tájékozatlanságuk miatt, a nagy meccs ugyanis az izraeli női NB III-ban esett. Minden idők legjobb izraeli női játékosa, a 46 éves Anat Draigor ebben az évben tért vissza, méghozzá nem kevesebb, mint tíz éves kihagyás után döntött ismét a labdapattogtatás mellett.
"Hihetetlen, hogy ez történt velem. A csapattársaim és az edzőnk találták ki, hogy ezzel lepnek meg születésnapomra. Szinte minden akcióban rám játszottak, s ugyan nem számoltam, de barátnőm, Shia Givou is bizonyára világcsúcsot ért el több mint ötven asszisztjával - áradozott a Guinness-rekord után a hősnő. - Az edzőm azt mondta, ha félidőig elérem az ötven-hatvan pontot, meglehet a csúcs. Nos, az első két negyed után hatvanegynél jártam, s ekkor kezdtem csak hinni a dolgoban. Borzasztóan kifáradtam, de most nagyon boldog vagyok."
Nos, hogy mekkora a teljesítmény sportértéke, az vitatható, de a világcsúcs az világcsúcs...
S az is bizonyos, hogy a Hapoel 158-41-re agyonverte szegény Elitzur Givat Shmuel gárdáját.

Labdával ugrálva érte el 92. rekordját Mr. Világrekord

Az amerikai Ashrita Furmant sokan csak Mr. Világrekordként emlegetik, ugyanis jelenleg ő tartja a legtöbb Guinness-rekordot. Most épp a kínai Nagy Falon érte el a legújabbat: egy mérföldön elért sebességi rekordot - kenguru labdával ugrálva.


Vízalatti kötélugrás közben
Forrás: ashrita.com
Van, aki a Gyűrűk urát olvasta rongyosra, mások Rejtő Jenőből idéznek bármikor és van, akinek a Kisherceg az etalon. Az amerikai Ashrita Furman bizonyára a Guinness világrekordok könyvével kel és fekszik, ugyanis jelenleg neki van a világon a legtöbb Guinness-rekordja – lassan közel száz, furcsábbnál furcsább kategóriákban.

Csak ízelítőként: ő tartja a legtöbb egymás utáni jól hallható tapsolás, a legtöbb vízalatti kötélugrás rekordját – 738 ugrással, az orral tolt narancs távolsági csúcsát, ő készítette el a világ legnagyobb csokrát - 101,791 rózsából, és ez még csak négy Furman rekord-arzenáljából. Egy sokkal teljesebb listát itt találhattok. Ezt megnézve az embernek olyan érzése támad, mintha az életrajza az őrült sportteljesítmények krónikája lenne.

Legutóbb egy olyan rekordot nézett ki magának, amelyik ugyan már szerepelt a Guinness kategóriái között, de még senki neve nem állt mellette: mégpedig a kenguru-labdával a lába között ugrálva megtett leggyorsabb egy mérföld kategóriáját.


A Nagy Falon ugrálva
Ashrita Furman ezúttal sem New York állambeli otthona udvarában állt neki a csúcskísérletnek, hanem szokásához híven egy híres helyszínt nézett ki magának. (Már minden kontinensen teljesített legalább egy rekordot.) Ezúttal a kínai Nagy Fal egy száz méteres szakaszát „bérelte ki”, hogy ott ugráljon. A százméteres szakaszon 16 kört kellett megtennie. A rekordhoz húsz percnél rövidebb idő alatt kellett végeznie. Az amerikainak végül 15 percre és 3 mp-re volt szüksége.

Persze ezek után sem ül majd a babérjain. Már bejelentette, hogy legközelebb Egyiptomban, a piramisok előtt próbálja majd meg növelni a rekordkollekcióját: billiárd dákót egyensúlyozva az egyik ujján.


Hétgólos meccsel döntött rekordot az Újpest

Remek mérkőzésen 4-3-as győzelmet aratott az Újpest együttese a Kecskemét ellen a Soproni Liga 6. fordulójában. A Megyeri útiak ezen a találkozón rekordot döntöttek, 2723. első osztályú mérkőzésüket játszották és egy rendkívül jól és bátran játszó Kecskemétet sikerült megverniük egy élvezetes, jó iramú találkozón.


A Manchester United gól nélküli döntetlent ért el az Inter otthonában és ezzel húsz veretlen találkozónál tart a Bajnokok Ligájában. Kedden csak az Arsenal tudott nyerni, lépéselőnyben a Barcelona és a Porto.

A múlt héten az UEFA-kupa debütálásával beindult a nagyüzem az európai kupákban, kedden pedig a Bajnokok Ligáján volt a sor, hogy köszöntse az új esztendőt. És ezt négy jó iramú, változatos meccsel tette meg, na meg egy igazi slágermeccsel.

Inter-Manchester United

Az est fénypontja (persze nem számítva a többi csapat szurkolónak opcióit) egyértelműen az Inter és a Manchester United összecsapása volt. Mindkét csapat megnyerte tavaly hazája bajnokságát és jelenleg is magabiztosan vezet és hát ugye az angolok a BL-ben is élvezik a címvédő státuszát. A két mester igyekezett meglepni a másikat, így Jose Mourinho a mindössze 18 esztendős Davide Santont jelölte a kezdőbe Maxwell helyett, míg Oscar Cordobát honfitársa, Nelson Vivas szorította ki Chivu mellől a védelem közepén. Túloldalon végül felépült Jonny Evans és John O'Shea, de Alex Ferguson kihagyta a kezdőből Rooneyt és öt középpályást sorakoztatott fel. Ez a húzása be is jött a skót mesternek, mert csapata az első félidőben mezőnyfölényben játszott és sokkal több helyzetet alakított ki, ám hol Julio Cesar, hol pedig a kapufa állította meg Giggset és főleg Ronaldót (ő jegyezte a kapufát is).

A második félidő elején semmi nem változott, abban az értelemben, hogy ugyanazon kapu előtt adódtak lehetőségek, ami ugye azt jelenti, hogy ekkor az Inter volt aktívabb. Rögtön a szünet után elvégezhették első szögletüket, majd Adriano nem talált el rendesen egy erősen bepasszolt labdát. A hazaiak fölénye a félidő derekáig tartott, ám közben a MU több veszélyes kontrát is vezetett. Az utolsó húsz percre kijött a Manchester, az Inter pedig három csatárral támadott, hisz Ibrahimovic mellé beállt Cruz és Balotelli is. Mégsem ők, hanem Cambiasso hagyta ki a legnagyobb helyzetet, amikor egy kapu előtti kavarodásban a melléről nem a kb. egy méterre lévő gólvonal mögé, hanem van der Sar kezeibe került a labda. Az utolsó percekben Sztankovics majd Ronaldo eresztett meg egy-egy veszélyes löketet, de az eredmény már nem változott, ezzel pedig a ManU. sorozatban 20. alkalommal nem talált legyőzőre a Bajnokok Ligájában, amivel egy újabb csúcsot állított fel.

Arsenal-Roma

A másik angol-olasz párharc tulajdonképpen egy csapatos focibemutató lett, melyen a Roma alig veszélyeztette Almunia kapuját. Ezzel szemben az Arsenal végig nagy fölényben játszott és sorra alakította ki helyzeteit, melyeket azonban el is puskázott. A 36. percben aztán Mexes buktatta van Persiet a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig a sértett értékesített. A második félidőben a hazai szurkolók Bendtner és Eboue hatalmas (és csapattársaik kevésbé nagy) helyzeteik miatt idegeskedhetnek, a rómaiak pedig, mert a begyűjtött sárga lap miatt de Rossi nem léphet pályára a visszavágón. Na meg arról, hogy a hazaiak védője, Kolo Toure lekéste a játékrész kezdetét és ezért sárga lapot kapott.

Lyon-Barcelona

A támadófociról szólt a francia és a spanyol listavezető összecsapása, a két csapat az első félidőben 18 alkalommal vette célba a kapukat. És némi meglepetésre a 7. percben az egyik el is érte célját: Juninho végzett el szabadrúgást éles szögből, a tizenhatostól jobbra, Victor Valdez beívelésre számítva kimozdult kapujából, ezzel csúnyán alászaladva, a labda pedig a hosszú sarokban kötött ki. Ezt követően a katalánok birtokolták többet a labdát, ám a hazaiak voltak veszélyesebbek, de Benzema és Makoun ígéretes helyzetben sem tudott betalálni. A vendégek egy alkalommal kerültek közel a gólszerzéshez, de Eto'o lövése a kapufán csattant. Nem sokkal később Benzema is letesztelte a másik kapufát. A második félidőben kissé leült a mérkőzés, ekkor is Barcelona birtokolta többet a játékszert és ez a 67. percben góllá érett: egy bal oldali szögletet Marquez csúsztatott meg, a hosszú oldalon érkező Henry pedig egy csukafejessel beállított a végeredményt. Továbbra sem tudja tehát legyőzni a Lyon a Barcát.

Atletico Madrid-Porto

Ezen a találkozón sem foglalkoztak sokat a védekezéssel a csapatok, egy nagy Porto-helyzet után Maxi Rodriguez már a 3. percben előnyhöz juttatta az Atleticót. Alig több, mint negyed órával később aztán jött a portugálok válasza is, amikor egy védelmi hibát Lisandro büntetett. Bár a hazaiak többet birtokolták a játékszert, a vendégek álltak közelebb a gólhoz, ám Lisandro és Hulk a kihagyhatatlant is kihagyták. A szünet előtt aztán teljesen váratlanul ismét megszerezte a vezetést a Madrid, amikor Forlan távoli lövését Helton egyszerűen bevédte. A második játékrész egy újabb hatalmas Lisandro lehetőseggel kezdődött, amit az argentin még elvétett, ám a 72. percben már nem hibázott, így a több helyzetet kidolgozó Porto megérdemelten szerezte meg az egyenlítő találatot.

Eredmények:
Inter - Manchester United 0-0 (a hazaiaknál Chivu végig a pályán volt)

Arsenal - Roma 1-0
gól: van Persie (36., 11-es)

Lyon-Barcelona 1-1
gólok: Juninho (7.), illetve Henry (67.)

Atletico Madrid-Porto 2-2 (a vendégeknél Sapunaru a 79. percig  apályán volt)
gólok: Maxi Rodriguez (3.), Forlan (45.) illetve Lisandro (22., 72.)Rekorder_United

Májusban új világrekordot állított fel a 24 éves Csima Pongrác, aki több mint egy órán keresztül dekázott a hátán fekve. Eddig ebben a kategóriában egy svéd férfi tartotta a rekordot, aki 2007 novemberében valamivel több, mint 10 percen keresztül tartotta a levegőben a labdát. A 24 éves fiatalember tavaly is felállított egy rekordot, fél órán keresztül több, mint 4300-at dekázott.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 10
Heti: 16
Havi: 45
Össz.: 14 136

Látogatottság növelés
Oldal: labdás
Világrekordok A-Z-ig! - © 2008 - 2024 - vilagrekoedok.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »